ABT’den modifiyeli TT

mo_39_b.jpgYeni Audi TT, geniş radyatör ızgarası, kubbe formlu alçalan tavanı ve geniş omuz çizgisiyle kesinlikle çekici bir otomobil. Audi tuningi konusunda uzman olan ABT, bazı tasarım unsurları 420 HP’lik R8’de de bulunan TT’yi daha da sportif hale getirmiş. ABT yetkilisi Hans-Jürgen Abt, maksimum sürüş zevki vermek üzere tasarlanmış olan standart Audi TT’nin, mükemmel bir otomobil yaratmak için en uygun otomobil olduğunu belirtiyor.

ABT TT ailesinin seribaşını VR6 3.2 litrelik motor oluşturuyor. 355 HP’lik bu motor TT-R’ı 5.1 saniyede 0’dan 100 km/s’ye taşıyor. 3.2 litrelik motora sahip standart TT’de bu değer 5.9 saniye.

3.2 litrelik diğer 6 silindirli motorsa standart olarak 250 HP üretirken, kompresör uygulamasıyla 310 HP güç üretir hale gelmiş. 6 silindirli motorlar güç kazanırken, 2.0 litrelik turbo FSI’da unutulmamış. Standart olarak 200 HP güç üreten bu motor, 80 HP güçlenerek 280 HP olmuş. Bu motorun maksimum torku da 280 Nm’den 350 Nm’ye yükselmiş.

Dış tasarımdaysa motor kaputunun siyaha boyanmış hattının radyatör ızgarasını da kapsaması dikkat çekici bir görünüm sunuyor. Benzer şekilde siyaha boyanan bagaj kapağı görsel bütünlüğü sağlarken, difüzör formlu arka tampon, dörtlü egzoz çıkışları ve spoyler sportif görünümü tamamlıyor.

255/35 ZR 19 ebadında lastiklerle yere basan TT-R’ların süspansiyon sistemleri de yol tutuşu iyileştirmek için modifiye edilmiş.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: